בניית אתר מכירות: המדריך המלא

בניית אתר מכירות אפקטיבי חיונית לכל עסק שרוצה למקסם את הרווחים שלו ולהגיע ליותר לקוחות. במדריך זה נפרט על הדרכים המלאות לבניית אתר מכירות מצליח, מתחילתו ועד סופו.

הגדר את המטרות שלך

לפני שתתחיל לבנות את האתר שלך, חשוב להבהיר מה המטרות שלך. מה אתה רוצה להשיג עם האתר הזה? האם אתה מחפש הכרה מוגברת ונראות המותג או מנסה להשיג יותר לקוחות משלמים? הכרת המטרה שלך תקל על זיהוי האלמנטים והתוכן העיצוביים המתאימים שיכולים לעזור לך להשיג את המטרות הללו.

בניית אתר מכירות

עיצוב ונראות האתר

לאחר שהגדרת את היעדים שלך, הגיע הזמן ליצור מראה ותחושה שמתאימים להם. שקול עיצוב ייחודי כגון לוגו, גרפיקה, תמונות וסרטונים המשקפים את האסתטיקה והמסר של המותג שלך. זה יכול לעזור ליצור קשר רגשי עם מבקרים תוך מתן ביטוי ויזואלי למה שמייחד את העסק שלך.

בחר צבעים המשקפים הן את יעדי המיתוג שלך והן את קהל היעד של האתר. חשבו היטב גם על הטיפוגרפיה – בחרו גופנים המתקשרים ביעילות עם לקוחות מבלי להפוך למכריע או להסיח את הדעת מהודעות הליבה.

צור תוכן משכנע

התוכן חייב להיות מושך כדי שלקוחות יישארו בדף שלך מספיק זמן כדי לקבל החלטת רכישה. ודא שכל עמוד עונה על צרכי הקונה על ידי מענה על שאלות נפוצות שיש להם. מתן מידע שימושי מאפשר לקונים פוטנציאליים לחנך את עצמם לפני קבלת החלטה סופית – מה שתמיד מועיל בעת הגדלת שיעורי ההמרות.

בעת יצירת תוכן עבור אתר המכירות שלך, זכור אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) – אך אל תתמקד אך ורק במילות מפתח מכיוון שהדבר עלול לגרוע מהקריאה הטבעית ומההבנה של מסרים מרכזיים בדפים בודדים. יש להשתמש ב-SEO במשורה במהלך קופירייטינג בדפי מוצרים, אך לא להשתמש בו יתר על המידה שכן הדבר עלול להוביל לענישה על ידי מנועי החיפוש תוך אי עמידה בציפיות הלקוחות מבחינת סגנון תקשורת וטון דיבור.

בניית אתר איקומרס

איסוף נתוני לקוחות

חשוב לאסוף העדפות לקוחות הקשורות לנתונים כדי שתדע כיצד הם משתמשים באתר שלך באילו חלקים הם מבקרים בתדירות הגבוהה ביותר ובאילו מוצרים הם מעוניינים לרכוש או להמשיך ולחקור. איסוף משוב באמצעות סקרים או קטעי הערות יכול גם לתת תובנות חשובות לאין ערוך לגבי צרכי הלקוחות בכל שלב בדרכם – דבר חיוני בעת בניית תכונות נוספות או אופטימיזציה של קיימות. השתמש בכלי ניתוח כגון Google Analytics או Adobe Analytics כדי שתהיה לך גישה נתונים מדויקים ב-100% לגבי התנהגות המשתמשים בכל הדפים באתר בכל עת.

ודא תאימות לנייד

על פי ההערכות, כ-60% מהקניות המקוונות מתבצעות במכשירים ניידים בימינו – כך שאם האתר שלך אינו מתוכנן עם משתמשים בנייד, רוב הסיכויים שזה עולה לך כסף. ודא שכל רכיבי העמוד מתכווננים לרוחב גדלי מסך בעת בדיקה מול מכשירים שונים. בנוסף, שלב אפשרויות תשלומים ניידים כגון Apple Pay או Google Wallet לנוחות מרבית עבור קונים המעדיפים פורמט זה.

יישום פרוטוקולי אבטחה

הדבר האחרון שכל עסק רוצה הוא לקוחות ממורמרים שפרטי כרטיס האשראי שלהם נפגעו עקב לא מספיק אמצעי אבטחה שנקט מארח האתר שלהם. יישום תהליכים כמו הצפנת HTTPS מגן על נתוני המשתמש תוך יצירת אמון בין הקונה והמוכר. בנוסף, מעבדים רבים מציעים שירותי 'הגנה על חיוב חוזר' שבהם חיובים שגויים מתבטלים מיד על פי בקשה, ובכך מחזקים את האמינות מול הלקוחות מיד אם יתעוררו בעיות במהלך עסקאות.

בניית אתר מכירות אפקטיבי לא צריכה להיות קשה – רק שמור על השלבים החיוניים האלה בראש כשנכנסים לתהליך הפיתוח! עם תכנון נכון, שיקולי עיצוב, אסטרטגיות תוכן, טקטיקות שיווק, שילובי תשלום, פרוטוקולי אבטחה וכו'. בקרוב תהיה לך פלטפורמה מדהימה מוכנה לפעולת רכישה!

שיחת ייעוץ חינם?
Call Now Button