פתיחת עסק

כל פתיחה של עסק חדש תהייה כרוכה בסיכון מסוים וגם בהרבה בירוקרטיה. ההחלטה קשה פי כמה עבור מי שטרם צבר הון רב ועשוי לחוות תגובות פחות נלהבות מהאקט היזמי. בטרם תחליטו על פתיחת עסק, חשוב קודם לבצע אפיון של העסק. בתהליך האפיון חשוב יהיה לשאול את עצמכם, מה סוג העסק שתרצו לפתוח, את מי הוא ישרת, מה הייחוד של העסק? הבידול שלו מול עסקים אחרים בסביבה? מה התחום בו תפעלו? והאם אתם מחזיקים בכסף הדרוש לכך? לאחר שתענו על כל אותם השאלות וודאו שיש לכם את כל האישורים הרלוונטיים ופנו לכל מוסדר ממשלתי רלוונטי בענייניכם. להלן כמה נקודות חשובות שיש להכיר לפני פתיחת עסק.

שורה התחלה

מה תוכנית עסקית מכילה?

כשבונים עסק יש להכין לפני הכל תוכנית עסקית. אחת ממטרותיה היא לבחון את כדאיותו הכלכלית. התוכנית העסקית כוללת תכנון פיננסי שמסייע בהתוויית הכיוון העסקי ובניהול העסק בשלבים קדימה. גם עסק ותיק יכול לעשות שימוש בתוכנית עסקית כדי לשפר את איכות ניהול העסק. ניהול תקציב בעסק הוא אבן יסוד של העסק, ניהול תקציב יסייע בעמידה ביעדים ויהווה מפה ברורה לגבי חריגה עוד בתחילתו. ניהול עסק כולל גם כח אדם איכותי, גורם שאחראי במידה רבה על תוצאות העסק. גם הצבה של אתגרים בניהול עסק הוא אלמנט מניע חשוב ומאתגר כל עובד ובעל עסק ויוצר דחיפה ושאפתנות. כמו כן, שיווק נכון ופרסום במדיה החברתית יכול לתרום ולמנף את העסק.

שלבים לניהול נכון של עסק

  • הערכת מצב ואבחון – פעולה חשובה ומפוקחת היא הערכת מצב בתוכנית העסקית וניהול הכספים שקיים בעסק. לבדוק באופן יסודי כל היבט ולבחון את הנושאים החשובים שההשפעה שלהם היא גדולה על ההצלחה של העסק. למצוא את הבעיות העיקריות ומה מתפקד פחות טוב וטעו שיפור והאם העסק מנצל את כל היתרונות שלו.
  • גיבוש תוכנית עבודה – השלב הבא הוא תכנון עסקי שזאת תכנית עבודה לניהול העסק. תכנית שמגדירה מהלכים ויעדים שהעסק מכוון אליהם. התכנית צריכה להיות מפורטת ושיהיו בה התייחסויות לכל סדרי העדיפויות שהוגדרו. גם היעדים של התכנית צריכים להיות מוגדרים, כל יעד אמור לכלול פירוט של כל פעולה שנדרשת כדי לעמוד בלוחות זמנים.
  • יישום תוכנית העבודה – זה השלב שמוציאים לפועל את תוכנית העבודה.
  • בקרה שוטפת על הביצוע – יש לערוך בקרה שוטפת ולשקול הערכה מחודשת במידת הצורך לגבי נושאים שונים.

מחפשים יועץ עסקי מקצועי שילווה אתכם לאורך כל התהליך? מישהו שיבנה עבורכם תוכנית עסקית נכונה ומדויקת עבורכם? חברת MINDED – ייעוץ עסקי מציעה מגוון שירותים לעסקים החל משלב פתיחת העסק ועד להתנהלות נכונה והבראת עסקים. לשיחה מהירה חייגו כעת 09-3750040

שיחת ייעוץ חינם?
Call Now Button